Sağlık Burada Yaşanır !

Çocuk Sağlığı →

Çocuğunuzu böyle besleyin, sağlıklı büyüsün!

Çocuğunuzu böyle besleyin, sağlıklı büyüsün!
Çocuğunuzu böyle besleyin, sağlıklı büyüsün!

 

Uzmanlar, gazlı meşrubatlar yerine süt ve ürünlerini tüketen çocukların daha sağlıklı büyüdüğünü söyledi

 

 

Öğrencilerin sağlıklı, güçlü ve zeki olabilmeleri için günde en az iki bardak süt içmeleri gerektiği belirtildi. Gazlı meşrubatların yerine, süt ve süt ürünlerini tüketen çocukların daha sağlıklı gelişim göstereceği bildirildi.

 

Gaziantep Özel Emine Nakıboğlu İlkokulu'nun minik öğrencileri, sütün faydalarını öğrendi. Özel Emine Nakıboğlu İlkokulu, sütün faydalarını öğrencilerine kavratmak amacı ile 'Süt İçelim Hayata Gülümseyerek Bakalım' konulu seminer düzenledi. Okulun konferans salonunda gerçekleşen seminere 2'nci sınıf öğrencileri katıldı. Seminere, konuşmacı olarak katılan Gıda Mühendisi Sibel Gesoğlu , öğrencilere sütün faydaları hakkında bilgi verdi. 

 

Gesoğlu, öğrencilere sütün hayatımızdaki önemi, büyüme çağındaki çocuklara faydaları ve ileriki yaşlarda kemiklerde meydana gelecek olan hastalıklara karşı ne kadar önemli olduğunu anlattı. Öğrencilerin sağlıklı, güçlü ve zeki olabilmeleri için günde en az iki bardak süt içmeleri gerektiğini vurgulayan Gesoğlu, gazlı meşrubatların yerine, süt ve süt ürünlerini tüketen çocukların daha sağlıklı gelişim göstereceğini ifade etti.

 

Sütün, çocukların zihinsel gelişimine büyük katkı sağladığına vurgu yapan Gıda Mühendisi Sibel Gesoğlu, "Çocuk ların sağlıklı beslenmeleri adına Milli Eğitim Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın koordinasyonunda 'Okul Sütü Akıl Küpü' projesi başlatılmıştır. Süt, çocukların sağlıklı büyümelerinde, beslenmelerinde çok önemli bir besin kaynağıdır. Sütte, kalsiyumun yanı sıra sağlık için gerekli A, D, B2, B6, B12 vitaminleri ile potasyum, fosfor ve proteinler bulunuyor. Yapılan araştırmalar, günde en az bir bardak sütün çocukların soyut düşünce, problem çözme, bellek, dikkat, konsantrasyon gibi zihinsel yetenekler açısından, süt içmeyen çocuklara kıyasla daha başarılı olmalarına yardımcı olduğunu gösteriyor. Sağlıklı nesiller için çocukların protein, yağ, karbonhidrat, vitamin, mineral elementlerini yeterli miktarda süt ile alması sağlanmalıdır. Böylelikle daha sağlıklı nesiller büyüyecektir." diye konuştu...

Yorumlar

vesile kaynar / 22.11.2012 23:01:59
Ç OCUKLARIMIZA süt içme alışkanlığını kazandırmalıyız evlerimize gazlı esitli içecekler sokmayarak başlayalım yetişkinlerede aynı tavsiye ediyorum çocuklar büyükleri içerken özeniyor olabilirler birde hazır gıdalardan uzak tutun
Yorum Yazın →
Adınız :

E-Posta Adresiniz :

Yorumunuz :

Son Eklenen Foto Haberler
Erkek Sağlığı Merkezi

Erkekler de varisten dertli!
Bacaklarda damarlarda belirginleşme, ağrı, şişme, hassasiyet ve ağırlık hissi belirtileriyle ortaya çıkan varis

Erkeklerde Aşırı Kıllanma Sorunu ve Tedavi Yöntemleri
Erkeklerde Aşırı Kıllanma Sorunu ve Tedavi Yöntemleri

Erkeklerde sperm sayısı giderek düşüyor
Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) raporuna göre, 100 yıl yıl önce sperm sayısı mililitrede 100-120 milyonken, birçok erkekte bu sayı 15 milyona düştü.

Kadın Sağlığı Merkezi

Regl döneminde yeme krizi
Regl döneminde yeme krizi

Meme kanserinden korunmanın en basit yolu!
Hiç bir yemek ya da diyet kanseri tedavi etmez.

Acil yardım: Sancılı adet günleri
Acil yardım: Sancılı adet günleri

Çocuk Sağlığı Merkezi

Çocuğunuzla iletişimde 10 altın kural
Çocuğunuzla iletişimde 10 altın kural

Yanlış beslenme alışkanlıkları çocukların sağlığını bozuyor
Yanlış beslenme alışkanlıkları çocukların sağlığını bozuyor

Bebeklerin IQ'sunu geliştirmek için 6 öneri
Bebeklerin IQ'sunu geliştirmek için 6 öneri