Sağlık Burada Yaşanır !

Ansiklopedi →

Fal'a inanmayın, Fal'sız da kalmayın...

Nasıl yapılmalı,
Hazırlık,
Bunları unutmayın,
Fincana nasıl bakılır,
Tabak'a nasıl bakılır,
Yorum yaparken.
Fal'a inanmayın, Fal'sız da kalmayın...

Nasıl Yapılmalı

Tercihen şekerli kahve olmalıdır, iyice kaynatıldıktan sonra geniş ağızlı dik fincanlara yavaş bir biçimde köpüklü olarak dökülür. Ancak fincandaki telve az ya da çok olur ise şekiller meydana gelemezler, telve şekillerin meydana gelmesine yetecek kadar bir miktarda olmalıdır, kısacası ne az, ne de çok olmalıdır.

Kahve fincandan hep aynı yerden içilir, fincanda içilen kahvenin telvesi ne sulu, nede kuru bırakılmalıdır. Niyet tutulduktan sonra fincan tabağa ters olarak bir kerede çevrilmelidir. Fincan, tabak soğuyunca yavaş bir biçimde kaldırılır, önce fincana sonra tabağa bakılmalıdır, ancak unutmayın ki aynı fincana birden fazla bakılmamalıdır.

Fincan ya da tabak falında ilk önce renge bakılmalıdır. Şayet renk koyu ise dilediğiniz olamayacak demektir, fakat bunu fincanın içindeki şekiller değiştirebilirler. Eğer renk açık ise dilediğinize kolay kavuşacaksınız, ne açık ne de koyuysa muradınız eninde sonunda olacak demektir. Fal bakıldıktan sonra fincan açık bir biçimde bırakılmalıdır, eğer kapatılır ise fal bozulmuş sayılır.

 

Hazırlık

1.      Bir niyet tutulur.

2.      Fincan tabağa ters çevrilmelidir.

3.      Fincan soğuyunca kaldırılmalıdır.

4.      İlk önce fincana, daha sonra da tabağa bakılır.

 

Bunları Unutmayın

1.      Kahve telvesi yeterli miktarda olmalıdır.

2.      Kahve daima aynı yerden içilmelidir.

3.      İçildikten sonra dipte kalan telve karıştırılmamalıdır.

4.      Soğumadan fincan kaldırılmamalıdır

 

Fincana Nasıl Bakılır

Fincan sapından başlayarak hayali bir kutup, ekvator çizgisi ile ikiye yarılıp dört parça şeklinde elde edilir. Saatin akrep, yelkovanın dönme yönüne göre fala bakmaya başlanmalıdır. Hayali kutup çizgisinin sağ tarafında kalan şekiller pozitif semboller olarak yorumlanır, hayali kutup çizgisi sol tarafında kalan şekiller negatif semboller olarak yorumlanırlar.

Hayali ekvator çizgisi üstünde kalan şekiller için olaylar kısa bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır. Hayali ekvator çizgisi altında kalan şekiller için olaylar daha uzun bir zaman sonra gerçekleşecek yorumu yapılmalıdır.

 

 

Tabak'a Nasıl Bakılır

Kahve tabağının içindeki telveyi süzülür, tabak dik şekilde tutulur, gözümüzle dört parçaya bölmeliyiz. Şimdi de fincanda gördüğümüz şekilleri veya benzerlerini bu bölümler içinde aramaya sıra gelmiştir. Tabak falında da fincan falındaki gibi önce renge bakarak başlamalıyız. Tabağa konan telvenin şekline bakmalıyız, yalnız tabak falındaki yollar her zaman için aşağıdadır. Bu sebeple, çekim kurallarına göre uzanan bu yolların aynı fincan falındaki gibi yorumlanmamız gereklidir. Tabak falı fincan falındakileri bilgileri onaylamak içindir. Şayet fincan falındaki yorumları onaylamıyor ise niyet neticesindeki yorum çok uzun sürecek veya hiç olmayacak demektir.

 

Yorum Yaparken

Kahve falına baktığınız kişi hakkında bilinçaltınızdaki mesajları hatırlamalısınız. Falına baktığınız kişi, fincandaki şekiller arasındaki alakayı derhal kurarak titreşimsel enerji oluşturmalısınız, en kısa zamanda benzetme, sonra da yorum yapmalısınız.

Fincandaki şekillerin yorumunu gerek sizi, gerek de falına baktığınız kişiyi aşrı üzmesine yada sevindirmesine izin vermemelisiniz, neticede fal olduğunu unutmayın.

Yorumlar

A FATİH COŞKUN / 05.10.2009 08:25:27
valla ben beğendim. verilen bilgiler hem sağlık ve aile yaşamıyla ilgili hem de toplumsal ve aktüel konular. faydalı ve eğlenceli bir site. devamı güzel olur...
A FATİH COŞKUN / 05.10.2009 08:25:18
valla ben beğendim. verilen bilgiler hem sağlık ve aile yaşamıyla ilgili hem de toplumsal ve aktüel konular. faydalı ve eğlenceli bir site. devamı güzel olur...
GÖKÇE ÜNAL / 04.10.2009 13:31:10
BENCE ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA VERİLEN BİLGİLER DE SON DERECE AYDINLATICI. ÖZELLİKLE ÇOCUK SAĞLIĞI VE ERGENLİK SORUNLARI ÇOK DİKKATİMİ ÇEKTİ. BU UYGULAMANIN DAHA GENİŞ KAPSAMSAMLI OLARAK DEVAM ETMESİNİ DİLERİM. TEŞEKKÜRLER. GÖKÇE ÜNAL
Yorum Yazın →
Adınız :

E-Posta Adresiniz :

Yorumunuz :

Son Eklenen Foto Haberler
Erkek Sağlığı Merkezi

Erkekler de varisten dertli!
Bacaklarda damarlarda belirginleşme, ağrı, şişme, hassasiyet ve ağırlık hissi belirtileriyle ortaya çıkan varis

Erkeklerde Aşırı Kıllanma Sorunu ve Tedavi Yöntemleri
Erkeklerde Aşırı Kıllanma Sorunu ve Tedavi Yöntemleri

Erkeklerde sperm sayısı giderek düşüyor
Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) raporuna göre, 100 yıl yıl önce sperm sayısı mililitrede 100-120 milyonken, birçok erkekte bu sayı 15 milyona düştü.

Kadın Sağlığı Merkezi

Regl döneminde yeme krizi
Regl döneminde yeme krizi

Meme kanserinden korunmanın en basit yolu!
Hiç bir yemek ya da diyet kanseri tedavi etmez.

Acil yardım: Sancılı adet günleri
Acil yardım: Sancılı adet günleri

Çocuk Sağlığı Merkezi

Çocuğunuzla iletişimde 10 altın kural
Çocuğunuzla iletişimde 10 altın kural

Yanlış beslenme alışkanlıkları çocukların sağlığını bozuyor
Yanlış beslenme alışkanlıkları çocukların sağlığını bozuyor

Bebeklerin IQ'sunu geliştirmek için 6 öneri
Bebeklerin IQ'sunu geliştirmek için 6 öneri